Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       13 XI 2022

1.  Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Dziś  z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą i ofiarami do skrzynki.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30. W naszej modlitwie chcemy pamiętać szczególnie o wszystkich dobrodziejach i ofiarodawcach na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne   prosząc o Bożą opiekę przez ręce Marki Zbawiciela.

3. Spotkanie kandydatów do bierzmowanie ze szkoły w Krzęcinie w poniedziałek o g. 17:00, a ze szkoły w Zelczynie w czwartek o g. 17:00. Grupa   Apostolska zaprasza na adorację w najbliższy piątek od g. 19:00 do 20:00.

4. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego.

5. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę 19 listopada rodzinom z Zelczyny, ul. Krakowska: 12, 14, 20, 22, 24, 36, 40, 42, 44, 46, 48, 50, 52, 54, 56.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W tym tygodniu patronują nam:

– czwartek, 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;

– piątek, 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica.