Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA WIELKANOCNA                                         17 kwietnia 2022

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO                                 

1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

2. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.

3. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego oprócz Mszy św. o g. 16:00.  Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Uniwersytet Jan Pawła II w Krakowie. Za wszystkie ofiary zwłaszcza na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne w kwocie 27240 zł. składamy serdeczne Bóg zapłać!

4. W najbliższy czwartek  i  piątek w naszej parafii będziemy przeżywać nawiedzenie  Ikony Świętej Rodziny z racji przeżywanego w Kościele Roku Świętej Rodziny. Program nawiedzenia jest również podany na stronie internetowej parafii oraz wywieszony  w gablocie.

4. Jutro we wtorek nie będzie Mszy św. o g 7:00

5. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary dalej tę troskę o czystość kościoła  powierzamy w sobotę, 23 kwietnia rodzinom z  ul. Krakowskiej, domy numer: 24(3), 28(2), 35, 38, 39, 41(2), 43, 45(2), 47, 49(2).   

8. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy dobrego świętowania w gronie najbliższych oraz obfitości Bożych darów na każdy dzień.

Plan Nawiedzenia Ikony Świętej Rodziny w parafii Narodzenia NMP w Krzęcinie   21-22.04. 2022

Czwartek 21 kwietnia

16:30 Przywitanie Ikony

17:00 Msza św. pod przewodnictwem  ks. Biskupa Janusza Mastalskiego

Czuwanie Modlitewne – Żywy Różaniec

18:00 -19:30  – Róże Męskie

19:30 – 21:00 Róże: NMP Bożej Rodzicielki, MB Gromnicznej, NMP Królowej Polski, MB Różańcowej.

21:00 Apel Jasnogórski z indywidualnym błogosławieństw małżeństw

Piątek 22 kwietnia

08:00 Msza Święta

Czuwanie Modlitewne:

09:00 -10:30 Róże: NMP Niepokalanie Poczętej, MB Krzęcińskiej, Imienia Maryi, MB Kalwaryjskiej

10:30 – 12:00 Róże:  MB Fatimskiej, NMP  Bolesnej, NMP Wniebowziętej,  NMP Szkaplerznej.

12:00 – 13:30  Róże: MB Salentyńskiej, MB Miłosierdzia, NMP Wspomożenia Wiernych,  Zwiastowania NMP

13:30-15:00 Róże:  MB Częstochowskiej, MB Dobrej Rady,  NMP Królowej Pokoju,  NMP Nieustającej Pomocy

15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i pożegnanie Ikony Świętej Rodziny