Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia parafialne

WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY                   15 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.

2. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu. 

3. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę i do Kalwarii Zebrzydowskiej. Nasza parafia wyrusza tradycyjnie na dróżki kalwaryjskie: w czwartek od g. 12:00, a w piątek i w sobotę od g. 7:00. Zachęcamy do licznego udziału w tym pielgrzymowaniu. Chętnych na asystę pogrzebu w piątek i wniebowzięcia NMP w niedziele do Kalwarii, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w kościele, nie zapominajmy i nie zaniedbujmy tej pięknej tradycji, która tyle lat była praktykowana z naszej parafii, zwłaszcza w tym czasie, kiedy mamy naprawdę za co dziękować MB jako wspólnota parafii.

4. W najbliższą sobotę 21 sierpnia  modlitwę nowennową przed beatyfikacją Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego,  poprowadzi Róża św. Jana Pawła II.

5. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 21 sierpnia rodzinom z  Gołuchowic  gr. 2, domy nr: 11, 32, 62, 76, 84(2), 99, 124, 153.

6. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 17 sierpnia – św. Jacek (1183-1257), prezbiter, dominikanin, patron Archidiecezji krakowskiej oraz naszego wikariusza ks. Jacka;

– w piątek 20 sierpnia – św. Bernard (1090-1153), opat i doktor Kościoła, teolog, mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”;

– w sobotę 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papież, szerzył kult Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej i częstej Komunii Świętej

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia zwłaszcza ks. Jackowi życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.