Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.

2. Dziś o godz.16:00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 17:30 oraz wieczorną Eucharystię polecając szczególnie wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców na potrzeby inwestycyjne parafii.

4. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła powszechnego, a także patrona wielu z nas noszących jego imię od chrztu i bierzmowania. Podczas Mszy Świętej   o g. 18:00  będziemy polecać wszystkich solenizantów i solenizantki  tego dnia, by ich patron, św. Józef, wypraszał im moc Bożego błogosławieństwa. I mała podpowiedź: uroczysta  kolacja w gronie rodziny na pewno będzie miłą niespodzianką bowiem w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Parafialną Radę Duszpasterską zapraszam na plebanię w następną niedzielę  po Mszy Świętej wieczornej.

5. Droga krzyżowa w piątki o godz.17:00 dla dzieci oraz o 20:00 dla młodzieży i dorosłych.

6. W następną niedzielę rozpoczniemy rekolekcje parafialne, w których będzie uczestniczyła także młodzież i dzieci. Poprowadzi je o. Tomasz Jarosz, redemptorysta. Będą trwały do środy włącznie według planu umieszczonego w gablocie  i na stronie internetowej parafii. To szczególny czas łaski. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji. Zatroszczmy się o bliskich i przyjaciół, żeby mogli się spotkać ze Słowem – Jezusem Chrystusem. Przygotujmy się rzetelnie do spowiedzi świętej, którą przeżyjemy w środę. Pamiętajmy, że pełne uczestnictwo w rekolekcjach, spowiedź, Komunia Święta, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i modlitwa w intencjach Ojca Świętego pozwalają nam uzyskać odpust zupełny. Wykorzystajmy szansę, jaką daje nam Kościół.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 20 marca rodzinom z Zelczyny, Grupa 9, domy numer: 54(2), 56, 67, 68, 69(2), 100, 125(2), 187, 193, 196, 201.