Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia Parafialne

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU6 września 2020

1. W dzisiejszą niedzielę  przeżywamy w naszej parafii uroczystości odpustowe ku czci Narodzenia  NMP połączone z 500 –  leciem obrazu naszej Matki Krzęcińskiej.  Sumie odpustowej o g. 11:00 będzie  przewodniczył  Ks.  Kardynał Stanisław Dziwisz. Na zakończenie odbędzie sie poświęcenie kopii Obrazu Pani Krzęcińskiej, który będzie wędrował po domach naszej Parafii.    Zachwyceni Jej wzorem, postarajmy się tak pogłębiać naszą przyjaźń z Panem Bogiem, żeby przetrwała wszystkie życiowe burze.

2.  W samo święto  Narodzenia Najświętszej Maryi Panny we wtorek, 8 września, będzie dodatkowa Msza św. o g. 10:00. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, poświęcimy ziarna na zasiew

3. Serdecznie zapraszamy na środową Mszę Świętą sprawowaną  o godz. 18:00 i nabożeństwo Nieustannej Nowenny.

4. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy  w sobotę 12 września rodzinom z ul.  Rokitowiec numery:  8, 10, 16(3), 20, 26(2), ul. Za Browarem: 1(2), 3(2), 7(2), 14(2). Bardzo dziękujemy za ufundowanie nowego baldachimu i obrusów pewnej rodzinie.