Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     23VIII 2020

1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Dzisiaj nieszpory o g. 16:30.

2. W poniedziałek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

3. W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. To nasze zawierzenie Pani Jasnogórskiej w naszym kościele ponowimy również podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18:00.

4. W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego, po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę.

5.  W następną niedzielę złożymy uroczyste dziękczynienie za owoce ziemi – tzw. Dożynki,   podczas Mszy Świętej celebrowanej o godz. 11:00.

6. Z racji na uroczystości odpustowe połączone z Jubileuszem 500 – lecia pierwszej adnotacji o obrazie Matki Bożej Krzęcińskiej,  dnia 6 września o g. 11:00, którym przewodniczył będzie ks. Kardynał Stanisław Dziwisz do nabycia od następnej niedzieli będą:

– plan rekolekcji parafialnych w dniach od 2 do 5 września

– książeczka z modlitwami na czas nawiedzenia kopii MB Krzęcińskiej dla każdej rodziny

– pamiątkowy wizerunek MB Krzęcińskiej 

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 29 sierpnia rodzinom z  ul. Ogrodowej 1, 2, 4, 6, 7, 9, 14, 16(2), 21, 25(2), 29(2), 43  

W tym tygodniu patronują nam jeszcze:

  • w czwartek – św. Monika, matka św. Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie.
  • w piątek – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; doktor Kościoła.