Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          12 lipca 2020

1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Do nabycia jest gazeta parafialna Głos Matki Krzęcińskiej.

2. W środę kierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas Mszy św. i nieustannej nowenny o godz. 18:00 prosimy Ją we wszystkich naszych osobistych, rodzinnych i wspólnotowych potrzebach, polecając szczególnie wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców na potrzeby inwestycyjne naszej  parafii.

3. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku.

Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa.

4. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej te troskę powierzamy w sobotę, 18 lipca rodzinom z   ul. Spacerowej  –  domy numer:   16, 15, 12, 11,10, 9(2), 5, 2, 1(2), ul. Słoneczna 10, 8.

Pragnę również bardzo gorąco podziękować za ofiary złożone przed tygodniem na poszkodowanych przez ulewy  w kwocie 6 520 zł. 

Koszt schodów  z granitu wraz z częścią muru oraz murkami i słupkami wyniósł 24000zł. Dziękujemy Waldemarowi Ślęczce za profesjonalne wykonanie z robocizną gratis.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • w poniedziałek – Święci Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier.
  • w środę – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.
  • w sobotę – św. Szymon z Lipnicy, prezbiter