Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO                                   12 stycznia 2020

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

2. Zatrzymajmy się może na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą.

3. Jutro, 13 stycznia Ogniska Pokutne zapraszają do wspólnej modlitwy adoracyjnej po Mszy św. o g. 7:00 do 10:00.

4. W środę zapraszamy  na wieczorną Eucharystię o godz. 18:00 oraz na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy szczególnie w intencji wszystkich  ofiarodawców z dzisiejszej niedzieli na potrzeby inwestycyjne parafii.  Po nabożeństwie odbędzie sie zebranie zelatorów i członków wszystkich Róż Różańcowych.

5. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

6. Spotkanie kolegium redakcyjnego Głosu Matki Krzęcińskiej w następną niedzielę po wieczornej Mszy Świętej. 

7.   Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża Matki Bożej Fatimskiej – w poniedziałek

Róża Matki Bożej Kalwaryjskiej – we wtorek

Róża Matki Bożej Wniebowziętej i Matki Bożej Bolesnej- w środę

Róża Matki Bożej Szkaplerznej – w czwartek

Róża Matki Bożej Miłosierdzia – w piątek

Róża Matki Bożej Saletyńskiej – w sobotę

Róża Świętego Józefa – w niedzielę

8. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię i złożone ofiary dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 18 stycznia rodzinom z| Ochodzy – grupa 16 domy numer: 6, 7, 8, 76, 108, 125 (2 rodziny), 127, 145, 148 (2 rodziny), 151(2 rodziny), 205, 241.

 W tym tygodniu patronujE nam:

  • w piątek – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, pustelnik.