Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 13 października 2019

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi Wstańcie, chodźmy. W naszej Parafii będziemy go przeżywać w następną niedzielę.  Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” składając ofiary do puszek na ten cel. Dzisiaj zapraszamy do wspólnej adoracyjnej modlitwy z Ogniskami Pokutnymi od g. 15:00. Zakończenie nabożeństwem różańcowym o 16:30.  

2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 18:00.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17:30. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.

Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża Matki Bożej Kalwaryjskiej  – w poniedziałek

Róża Matki Bożej Wniebowziętej – we wtorek

Róża Matki Bożej Miłosierdzia – w czwartek

Róża Matki Bożej Szkaplerznej i św. Józefa – w sobotę

Róża Matki Bożej Bolesnej – w niedzielę

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. W tym dniu będzie przeprowadzenie liczenie wiernych.

5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę połączona z nabożeństwem różańcowym szczególnie w intencji wszystkich dobrodziejów oraz ofiarodawców na potrzeby inwestycyjne parafii.

4. W ostatnim numerze Głosu Matki Krzęcińskiej wystąpiła pomyłka w kwestii sprzątania kościoła. Ominięto część mieszkańców Ochodzy – w związku z tym błędem, harmonogram sprzątania będzie wyglądał następująco: Planka Hallera w całości, a następnie dokończenie sołectwa Ochodza. Zatem dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię i złożone ofiary, dalej te troskę powierzamy 19 października rodzinom z Polanki Hallera: |nr 15,  30,  23,  99,  99,  23,  95,  25,  95,  30,  26.

7. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

8. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • we wtorek – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
  • w środę – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
  • w czwartek – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
  • w piątek – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.