Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia parafialne

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                6 października 2019

1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Uroczysta procesja różańcowa z Najświętszym Sakramentem dzisiaj o g. 16:00.  Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17:30. Dodatkowy różaniec prowadzony przez grupę muzyczną w piątek o g. 20:00.

2. Jutro, 7 października obchodzimy w liturgii  wspomnienie  Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Z tej racji podczas Mszy św. o g. 18:00 odbędzie się ceremonia przyjęcia nowych członków do Żywego Różańca.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę połączona z nabożeństwem różańcowym.

4. Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża  Matki Bożej Różańcowej  – w poniedziałek

Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – we wtorek

Róża Matki Bożej Krzęcińskiej – w czwartek

Róża Najświętszego Imienia Maryi – w sobotę

Róża Matki Bożej Kalwaryjskiej – w niedzielę

4. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii. Jesteśmy w trakcie prac docieplenia i nowej elewacji plebanii, podbudowy pod kostkę brukową na potrzeby szerszego chodnika dojazdowego pod kościół oraz  parkingu o powierzchni około 700 m2. Koszt tych inwestycji przekracza 100.000 zł. Również w trakcie realizacji są grzejniki akumulacyjne nowej generacji do kościoła w cenie 25. 000 zł.,  nowe wszystkie okna oraz drzwi do zakrystii, babińca z odnowieniem drzwi frontowych w kwocie 20.000. Bardzo prosimy, aby wszystkie rodziny naszej parafii wspierały te dzieła swoimi ofiarami. Wszystkich  dobrodziejów i ofiarodawców polecamy w czasie  środowej nieustannej nowenny, jak również  chorych i starszych, których nawiedziliśmy z posługą sakramentalną z racji I piątku miesiąca.

5. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary dalej tę troskę   powierzamy w sobotę, 12 października  rodzinom z Ochodzy:  nr 80,  63,  77,  90, 149,  149, 63,  91, 71, 77, 71, 175,  166,  175.

6. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

7. W poniedziałek spotkanie scholi dziewczęcej w organistówce o g. 16:15. Trwają nadal zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 26 października.  

8. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.