Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     29 września 2019

1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Tradycyjnie  modlitwie różańcowej będzie przewodniczył Żywy Różaniec z wyjątkiem  środy i piątku. Dlatego też uległ pewnej modyfikacji  harmonogram modlitwy Róż Różańcowych:

Róża  Bożej Rodzicielki Maryi  – we wtorek

Róża Matki Bożej Królowej Polski – w czwartek

Róża św. Floriana i Matki Bożej Gromnicznej – w sobotę

Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Z tej racji pamiętajmy w intencjach różańcowych o modlitwie za misje.

2. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie o godz. 17:30 oraz w niedziele o godz. 16:30. 1 października, we wtorek dzieci przygotowujące sie do Pierwszej spowiedzi i Komunii św. otrzymają poświęcone różańce o g. 17:15

3. Procesja różańcowa z rozważaniem tajemnic radosnych będzie celebrowana w przyszłą niedzielę o g. 16:00. Przygotowanie poszczególnych ołtarzy powierzamy wioskom: 1. Krzęcin, 2. Grabie, 3. Polanka Hallera i Gołuchowice, 4. Zelczyna i Ochodza, 5. w Kościele. 

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.  Przypominamy, że nabożeństwo pierwszosobotnie, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczynamy o g. 17:00.  Spowiedź św. w czwartek – szczególnie dla dzieci z klasy 4, 5 i 6 od godz. 16:30, oraz w piątek rano od g. 6:30 i po południu od 16:30 zwłaszcza dla młodzieży z klasy  7 i 8.  

5.  Chorych z kapłańską posługą odwiedzimy w piątek: z Krzęcina, Zelczyny i Ochodzy oraz w sobotę: z  Gołuchowic, Polanki i Grabia

6. Pragniemy, aby w naszej Parafii powstała schola- grupa dziewcząt, które swoim śpiewem ubogacałyby Msze św. w niedziele o godz. 11, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczynki ze szkoły podstawowej i nie tylko na pierwsze spotkanie we wtorek 1 października o godz. 16.30 w organistówce.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę o czystość kościoła  powierzamy w sobotę, 5 października rodzinom z Ochodzy:  nr 89, 54, 109, 53, 82, 52, 211, 153, 51, 89,16, 153, 54. Pragniemy również bardzo gorąco podziękować za wsparcie i wykonane prace Edwardowi, Łukaszowi oraz Adamowi. Pragniemy też poinformować, że występujący błąd w numerze parafialnego konta bankowego   został już zaktualizowany.

8. Ponawiamy zaproszenie na Pielgrzymkę do Częstochowy 26 października ( sobota). W planie m.in. zwiedzanie Jasnej Góry i Leśniowa. Zapisy w zakrystii.

9 Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w poniedziałek – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,
  • we wtorek – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,
  • w środę – święci Aniołowie Stróżowie,
  • w piątek – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła,
  • w sobotę – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.