Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie – 11 sierpnia

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                 11 sierpnia 2019

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

2. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę i do Kalwarii Zebrzydowskiej osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni. Nasza parafia wyrusza tradycyjnie na dróżki kalwaryjskie: w czwartek od g. 13:00 a w piątek i w sobotę od g. 7:00. Zachęcamy do licznego udziału. Program uroczystości odpustowych w Kalwarii podany jest na nowej  stronie internetowej parafii www.parafiakrzecin.pl oraz na plakacie.

3. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej zwłaszcza Ogniska Pokutne we wtorek po Mszy św. o godz. 18:00.

4. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę.

5.  Modlitwy Żywego Różańca:

Róża św. Najświętszego Imienia Maryi – w poniedziałek

Róża Matki Bożej Fatimskiej – we wtorek

Róża Matki Bożej Kalwaryjskiej – w środę

Róża Matki Bożej Wniebowziętej oraz Matki Bożej Bolesnej – w czwartek

Róża Matki Bożej Szkaplerznej – w piątek

Róża Matki Bożej Miłosierdzia – w sobotę

Róża Matki Bożej Saletyńskiej – w niedzielę

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 17 sierpnia rodzinom z Ochodzy:  nr 75, 112, 74, 256, 193, 181, 30, 73, 135, 73 a, 94, 75.

7. Trwa okres letniego wypoczynku.  Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

8. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

9. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w środę – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz,
  • w sobotę – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.