Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia parafialne

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               1 X 2023

1. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zatem  zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17:30, a w niedzielę o godz.15:30 Tradycyjnie  modlitwie różańcowej będzie przewodniczył Żywy Różaniec z wyjątkiem  środy i piątku.  Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

2.  Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża Świętej Bożej Rodzicielki – dzisiaj

Róża Matki Bożej Gromnicznej – w poniedziałek

Róża  Matki Bożej Królowej Polski  – we wtorek

Róża Świętego Floriana – w czwartek

Róża Matki Bożej Różańcowej – w sobotę, rano

Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – w niedzielę

3. W środę na nabożeństwo Nieustannej Nowenny i Mszę św. o g. 18:00 szczególnie zapraszamy rodziców młodzieży z klasy 8  przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, a później na spotkanie.

4. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi dla dzieci z klasy 4, 5 i 6.

5. W pierwszy piątek miesiąca z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać rano od godz. 6:30 i po południu od godz. 16:30, zwłaszcza dla uczniów z klasy 7 i 8, którzy później uczestniczą we Mszy św. o g. 18:00.  Chorych z kapłańską posługą odwiedzimy: ks. Proboszcz  w piątek, a ks. Jacek w sobotę od godz. 8:30.

6. W sobotę, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Z tej racji podczas Mszy św. o g. 7:00 odbędzie się ceremonia przyjęcia nowych członków do Bractwa Żywego Różańca.   Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy Świętej.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę  o czystość kościoła powierzamy w sobotę o g. 8:30  rodzinom z  Grabia  – grupa 7 – domy numer: 24, 22(2), 45, 80, 19, 20, 86, 115, 91, 121, 17(2),  63, 67, 14. Bardzo gorąco dziękuję za ofiary złożone w 2 niedzielę września na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne w kwocie 23450 zł. W następną niedzielę tradycyjnie składka gospodarczo – inwestycyjna.

W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek, 2 października – św. św. Aniołowie Stróżowie.

Środa, 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226).

Czwartek, 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905- 1938), mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”.

7. Nasza parafialna scholka serdecznie zaprasza wszystkich chętnych – dziewczynki i chłopców ze szkół podstawowych do dołączenia w swoje szeregi! Spotkania odbywają się w soboty, o godzinie 9:00 w salce na plebanii. Dlaczego warto dołączyć? Poznasz nowych przyjaciół, zdobędziesz wiedzę i rozwiniesz swoje umiejętności a ponadto będziesz uczestniczyć w nabożeństwach, śpiewem wychwalając Pana. Dodatkowo dla wytrwałych bardzo dobre oceny z Religii i Muzyki.

8. Przypominamy o konieczności dokonania rocznej opłaty na utrzymanie cmentarza parafialnego. Można tego dokonać poprzez wpłatę w kancelarii, wrzucenie opisanej koperty do skarbony w kościele lub przelewem na konto parafialne. W najbliższym czasie – groby w sprawie których występują ewentualne nieścisłości lub braki opłat – ponownie zostaną oznaczone naklejkami z prośbą o kontakt z kancelarią parafialną.

9. Parafialny Zespół Charytatywny zaprasza wszystkich członków oraz chętnych do działania na spotkanie formacyjno-organizacyjne w salce na plebanii – w najbliższą środę (04.10.2023 r.) bezpośrednio po Nabożeństwie Nieustannej Nowenny i Mszy Świętej, na których będziemy dziękować za dotychczasową pracę zespołu i wypraszać dalszych potrzebnych łask.