Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia parafialne

1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Kościół to święto obchodzi już od VI wieku, a w Polsce znane jest od wieku XI.  To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Odpust w Paszkówce. Dziś też rusza 43 pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej na Jasną Górę, polecajmy pątników niosących swoje i nasze intencje.

2. W środę, 9 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Tego samego dnia zapraszamy na wspólną modlitwę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30, szczególnie ofiarowaną za wszystkich chorych i starszych, których nawiedzamy z posługą sakramentalną.

3. W czwartek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Odpust w Radziszowie.

4. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą sierpnia. Tradycyjnie w tę niedzielę ofiarami wspieramy inwestycje gospodarcze. Planowane prace związane z wykonaniem nowego parkingu mają się rozpocząć w sierpniu, a we wrześniu ruszy   inwestycja położenia posadzki z kamienia piaskowego przed i wokół kościoła.

5. Ogniska pokutne zapraszają w przyszłą niedziele na msze św. o godz. 16.00 a następnie na adoracje Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00

6. Intencje mszalne na rok 2024 będą przyjmowane w kancelarii w sobotę od godz. 9 do 12.

7.  Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę, 12 sierpnia, rodzinom z Polanki Hallera, domy o numerach: 1(3), 112, 120, 110/1, 115, 116, 117, 110(2), 110/4, 114.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

Wtorek, 8 sierpnia – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów;

Piątek, 11 sierpnia – św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.

Niedziela 13 sierpnia- Święto Matki Bożej Kalwaryjskiej. Rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci MB Wniebowziętej w Kalwarii.