Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 2  X  2022

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji  wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po każdej Mszy Świętej.

2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17:30. W dzisiejszą niedzielę uroczysta procesja różańcowa o g. 15:00.

3. Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża  Matki Bożej Królowej Polski  – w poniedziałek

Róża Świętego Floriana – we wtorek

Róża Matki Bożej Różańcowej – w czwartek

Róża Matki Bożej Krzęcińskiej – w sobotę

Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – w niedzielę

4. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi dla dzieci z klasy 4, 5 i 6.

5. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Z tej racji podczas Mszy św. o g. 18:00 odbędzie się ceremonia przyjęcia nowych członków do Bractwa Żywego Różańca. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać rano od godz. 6:30 i po południu od godz. 16:30, zwłaszcza dla uczniów z klasy 7 i 8.  Chorych z kapłańską posługą odwiedzimy: ks. Proboszcz  w piątek, a ks. Jacek w sobotę od godz. 8:30.

6.  Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę 8 października rodzinom z Zelczyny, ul. Solarna, domy numer: 1, 3, 5, 6, 8, 9, 14, 20, 22, 24, 32; ul. Krótka 2, 10, 12.

7. W przyszłą niedzielę jako drugą miesiąca składka gospodarczo – inwestycyjna.

8. Wczoraj nasz parafianin,  lektor i opiekun ministrantów  Mateusz Zięba z rąk Metropolity  Krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego przyjął susceptę czyli przyjęcie  do Wyższego Seminarium Krakowskiego. Niezmiernie się radujemy z tego faktu i otaczamy go naszą modlitwą bo przed nim 7 letnia formacja seminaryjna i studia teologiczne.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości i opieki MB Krzęcińskiej.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 4 października – Święty Franciszek z Asyżu (1182-1226), założyciel zakonu franciszkańskiego, misjonarz, mistyk;

– środa, 5 października – Święta Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica, mistyczka, Apostołka Bożego Miłosierdzia.